Önem ölçekli:  
  (95/100)

CryptoWall 2.0 virüsünü kaldır

Linas Kiguolis - -
12

Fidye yazılımlar hakkında kısa bilgi:

Fidye yazılımlar bir çeşit virüstür. Sistemi etkilerdiğinde kullanıcının dosyalarını kilitler. Sonuç olarak kurban bu dosyaları açamaz ve kullanılamaz hale gelirler. Virüs her dosyaya bir mesaj gönderir. Bu mesaj as .png, .html veya .txt file olarak kaydedilir. Bu mesaj dosyaların kilitlendiğini ve kullanıcının dosyalara ulaşabilmesi için fidye ödemesi gerektiğini söyler. 

CryptoWall 2.0 fidye yazılımı tanımı:

CryptoWall 2.0 CryptoWall virüsünün ikinci sürümüdür. CryptoWall, CryptoWallCryptoWall 3.0 ve CryptoWall 4.0 gibi bir sürü sürümünü yayımladı. Virüs fidye yazılım kategorisine aittir. Truva gibi hareket eder ve kullanıcı fark etmeden sistemi etkiler. RSA kilitleme yöntemi ile kullanıcıların dosyalarını şifreler. Dosyalar kilitlendiğinde geri alınması zordur. CryptoWall’un bu sürümü diğerlerinden farklıdır. Çünkü Tor ağı ile sunucusuna bağlandığından yönetimini ve kontrol kanallarını saklamış olur. 

Bu fidye yazılım dosyaları kilitler ve kayıtlarınızı nasıl geri alacağınız ile ilgili bir mesaj gönderir. Fidyeyi ödemeniz için belli bir tarih verir. Ödemezseniz ücret yükselir. Virüsün ödemenizi istediği rakam 500 dolar veya euro civarıdır ve ödemenin Bitcoin sistemi ile yapılması beklenir. Karşılığında dosyaları açacak bir anahtar vereceğini söyler. Ancak buna güvenemezsiniz. Bu yüzden fidyeyi ödememelisiniz. 

Bilgisayarınız CryptoWall 2’den etkilendiyse bu virüsten hemen kurtulmalısınız. Çalışmasını durdurmazsanız başka bilgisayarları da etkileyebilir. Bu virüsten kurtulmak için Reimage programını öneriyoruz. 

Message from CryptoWall 2.0

CryptoWall 2.0 bilgisayara nasıl girer?

CryptoWall 2.0 diğer sürümlerinde olduğu gibi virüslü epostalar ile dağılır. Bu yüzden bilmediğiniz kaynaklardan gelen epostalara dikkat etmelisiniz. Eklentilerini açmamalısınız. Özellikle spam veya çöpte görünen dosyaları açmayın. Şüpheli web sitelerine girmemelisiniz. Bilgisayarınızı güvende tutmak için sisteminizde güncel bir güvenlik programı tutun.

Bilgisayarım virüslüyse ne yapmalıyım? 

CryptoWall 2.0 virüsünden gelen mesajı gördüğünüzde bu programı hemen kaldırmalısınız. Bunu yapmak için manuel kaldırma yöntemini bu makalenin sonunda bulabilirsiniz. CryptoWall 2.0 zararlı bir yazılımdır. Kullanıcıların dosyalarını siler ve şifreli kopyalarını geride bırakır. Dosyalarınızı geri almanızı oldukça zor ama son kaydettiğiniz yedeğinizi geri getirmeyi deneyebilir ya da harici bir kaynaktaki dosyalarınızı kullanabilirsiniz. Bazı virüs karşıtı programlar kilit kaldırmaya yarayan araçlar da barındırmaktadır. 

Sitemizde önerdiğimiz ürünlerle bağlantılı olabiliriz. Kullanım sözleşmemizde bu belirtilmektedir. Tavsiye ettiğimiz herhangi bir anti-casusyazılım yazılımını CryptoWall 2.0 virüsü silmek için indirdiğinizde gizlilik politikamızı ve Kullanım sözleşmesi.
CryptoWall 2.0 virüsü programını kaldırmak için Reimage kullanımı tavsiye edilir.Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "Reimage kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.

Bu program ile ilgili daha fazla bilgiyi Reimage incelemesinde bulabilirsiniz.
CryptoWall 2.0 virüsü programını kaldırmak için Reimage kullanımı tavsiye edilir.Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "Reimage kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.

Bu program ile ilgili daha fazla bilgiyi Reimage incelemesinde bulabilirsiniz.
Basında Reimage
Basında Reimage
Diğer yazılım
Malwarebytes Anti Malware
Malwarebytes Anti Malware'in CryptoWall 2.0 virüsü'yi temizlemektedi etkisini test ettik (2016-01-06)
Webroot SecureAnywhere AntiVirus
Webroot SecureAnywhere AntiVirus'in CryptoWall 2.0 virüsü'yi temizlemektedi etkisini test ettik (2016-01-06)
CryptoWall 2.0 virüsü bellek kopyası
CryptoWall 2.0 virüsü bellek kopyasıCryptoWall 2.0 virüsü bellek kopyası
Kaynak: http://www.2-spyware.com/remove-cryptowall-2-0-virus.html

DİĞER DİLLERDE KALDIRMA KILAVUZLARI