Önem ölçekli:  
  (100/100)

CryptoLocker seçeneğini kaldırın

Jake Doe - -
123

Cryptolocker, FBI virus, Police Central e-crime Unit virus, Department of Justice virus ve benzeri tehlikeli programları çıkartan gruba ait tehlikeli bir programdır. Az önce belirtilen virüsler gibi, Cryptolocker kullanıcıların kişisel dosyalarını kilitler ve 300 dolarlık bir ceza ödenmesi gerektiğini söyleyen büyük bir ilan gösterir. Ancak, bu tehdit ile ilgili farklı olan şeyler vardır. Cryptolocker bu dosyaları asimetrik bir kodlama ile kilitler. Bu dosyalarınıza ulaşabilmek için iki farklı anahtar bilmeniz gerektiği anlamına gelmektedir. Bu yüzden diğer programlar normal prosedürler ile silinebilirken bu program bunlara dayanmanın bir yolunu bulmaktadır. Öyle gözüküyor etkili olabilmek için siber suçlularca bilinen ikinci anahtarı da ele geçirmek gerekmektedir. Bu programın uyarısına göre kullanıcı parayı ödemek ve dosyalarına ulaşabilmek için kısıtlı bir zamana sahiptir. Aksi takdirde kullanıcı dosyalarına veda edecektir.

CRYPTOLOCKER NASIL ÇALIŞIR?

Uzmanlara göre Cryptolocker resmi görünümlü mailleri kullanmaktadır. Genellikle eksik ödemeler, vergiler, satın alımlar gibi şeyleri bildirdiklerinden kullanıcılar bu mailleri kolayca açabilmektedir. Bu eklentiler açılınca bilgisayar bu virüsten etkilenir ve kullanıcıların dosyalarını kilitler. Genellikle bu virüs şu uzantılara sahip dosyaları kilitler: 3fr, accdb, ai, arw, bay, cdr, cer, cr2, crt, crw, dbf, dcr, der, dng, doc, docm, docx, dwg, dxf, dxg, eps, erf, indd, jpe, jpg, kdc, mdb, mdf, mef, mrw, nef, nrw, odb, odm, odp, ods, odt, orf, p12, p7b, p7c, pdd, pef, pem, pfx, ppt, pptm, pptx, psd, pst, ptx, r3d, raf, raw, rtf, rw2, rwl, srf, srw, wb2, wpd, wps, xlk, xls, xlsb, xlsm, xlsx.

Sitemizde önerdiğimiz ürünlerle bağlantılı olabiliriz. Kullanım sözleşmemizde bu belirtilmektedir. Tavsiye ettiğimiz herhangi bir anti-casusyazılım yazılımını CryptoLocker silmek için indirdiğinizde gizlilik politikamızı ve Kullanım sözleşmesi.
Şİmdi yapın!
İndir
CryptoLocker için temizleyici Mutluluk
Garanti
İndir
CryptoLocker için temizleyici Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. OS X ile uyumludur.
Not: Manuel yardım gerekli elle müdahele olmadan bir ya da bütün kaldırıcıların parazitten kurtulamadığı anlamına gelmekte, lütfen aşağıdaki kaldırım açıklamalarını okuyun
CryptoLocker programını kaldırmak için Plumbytes Anti-Malware kullanımı tavsiye edilir.Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "Plumbytes Anti-Malware kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.
CryptoLocker programını kaldırmak için Webroot SecureAnywhere AntiVirus kullanımı tavsiye edilir.Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "Webroot SecureAnywhere AntiVirus kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.
Diğer yazılım
Malwarebytes Anti Malware
Malwarebytes Anti Malware'in CryptoLocker'yi temizlemektedi etkisini test ettik (2016-02-22)

CryptoLocker el kaldırma:

Süreçleri öldür:
[random].exe

Dosyaları silin:
[random].exe
Kaynak: http://www.2-spyware.com/remove-cryptolocker.html