Önem ölçekli:  
  (100/100)

CryptoLocker seçeneğini kaldırın

Jake Doe - -
12

Cryptolocker, FBI virus, Police Central e-crime Unit virus, Department of Justice virus ve benzeri tehlikeli programları çıkartan gruba ait tehlikeli bir programdır. Az önce belirtilen virüsler gibi, Cryptolocker kullanıcıların kişisel dosyalarını kilitler ve 300 dolarlık bir ceza ödenmesi gerektiğini söyleyen büyük bir ilan gösterir. Ancak, bu tehdit ile ilgili farklı olan şeyler vardır. Cryptolocker bu dosyaları asimetrik bir kodlama ile kilitler. Bu dosyalarınıza ulaşabilmek için iki farklı anahtar bilmeniz gerektiği anlamına gelmektedir. Bu yüzden diğer programlar normal prosedürler ile silinebilirken bu program bunlara dayanmanın bir yolunu bulmaktadır. Öyle gözüküyor etkili olabilmek için siber suçlularca bilinen ikinci anahtarı da ele geçirmek gerekmektedir. Bu programın uyarısına göre kullanıcı parayı ödemek ve dosyalarına ulaşabilmek için kısıtlı bir zamana sahiptir. Aksi takdirde kullanıcı dosyalarına veda edecektir. 

CRYPTOLOCKER NASIL ÇALIŞIR? 

Uzmanlara göre Cryptolocker resmi görünümlü mailleri kullanmaktadır. Genellikle eksik ödemeler, vergiler, satın alımlar gibi şeyleri bildirdiklerinden kullanıcılar bu mailleri kolayca açabilmektedir. Bu eklentiler açılınca bilgisayar bu virüsten etkilenir ve kullanıcıların dosyalarını kilitler. Genellikle bu virüs şu uzantılara sahip dosyaları kilitler: 3fr, accdb, ai, arw, bay, cdr, cer, cr2, crt, crw, dbf, dcr, der, dng, doc, docm, docx, dwg, dxf, dxg, eps, erf, indd, jpe, jpg, kdc, mdb, mdf, mef, mrw, nef, nrw, odb, odm, odp, ods, odt, orf, p12, p7b, p7c, pdd, pef, pem, pfx, ppt, pptm, pptx, psd, pst, ptx, r3d, raf, raw, rtf, rw2, rwl, srf, srw, wb2, wpd, wps, xlk, xls, xlsb, xlsm, xlsx.

Eğer bilgisayarınızın bu virüsten etkilendiğini düşünüyorsanız, vakit kaybetmemeli ve aşağıdaki adımları takip etmelisiniz: 

Cryptolocker’ı NASIL KALDIRABİLİRİM? 

Çoğu durumda kullanıcılar dosyalarına erişimi Reimage, Malwarebytes Anti Malware programları ile tarama yaparak ya da System Restore’u kullanarak sağlamaktadır. 

Bu tür virüslerden korunma yollarını düşünmenizi tavsiye ediyoruz. Bunun için yukarıda bahsettiğimiz programları kullanabilirsiniz. Ayrıca dosyalarınızı korumayı ve yedeklemeyi unutmayın. Bunun için USB, CD, DVD ve benzeri online yedekleme yöntemlerini (Dropbox, Google Drive, Flickr) kullanmalısınız. 

Son olarak, bu paylaşımı okuyun ve Cryptolocker’dan ve benzeri virüslerden kaçınma yollarını okuyun:  Trying to avoid ransomware or make it useless? Here are some tips. 

Sitemizde önerdiğimiz ürünlerle bağlantılı olabiliriz. Kullanım sözleşmemizde bu belirtilmektedir. Tavsiye ettiğimiz herhangi bir anti-casusyazılım yazılımını CryptoLocker silmek için indirdiğinizde gizlilik politikamızı ve Kullanım sözleşmesi.
Şİmdi yapın!
İndir
CryptoLocker için temizleyici Mutluluk
Garanti
İndir
CryptoLocker için temizleyici Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. OS X ile uyumludur.
Not: Manuel yardım gerekli elle müdahele olmadan bir ya da bütün kaldırıcıların parazitten kurtulamadığı anlamına gelmekte, lütfen aşağıdaki kaldırım açıklamalarını okuyun
CryptoLocker programını kaldırmak için Reimage kullanımı tavsiye edilir.Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "Reimage kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.

Bu program ile ilgili daha fazla bilgiyi Reimage incelemesinde bulabilirsiniz.
CryptoLocker programını kaldırmak için Reimage kullanımı tavsiye edilir.Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "Reimage kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.

Bu program ile ilgili daha fazla bilgiyi Reimage incelemesinde bulabilirsiniz.
Basında Reimage
Basında Reimage
Diğer yazılım
Malwarebytes Anti Malware
Malwarebytes Anti Malware'in CryptoLocker'yi temizlemektedi etkisini test ettik (2016-02-22)
Webroot SecureAnywhere AntiVirus
Webroot SecureAnywhere AntiVirus'in CryptoLocker'yi temizlemektedi etkisini test ettik (2016-02-22)
CryptoLocker bellek kopyası
CryptoLocker bellek kopyasıCryptoLocker bellek kopyasıCryptoLocker bellek kopyasıCryptoLocker bellek kopyasıCryptoLocker bellek kopyası

CryptoLocker el kaldırma:

Süreçleri öldür:
[random].exe

Dosyaları silin:
[random].exe
Kaynak: http://www.2-spyware.com/remove-cryptolocker.html

DİĞER DİLLERDE KALDIRMA KILAVUZLARI  • Kerim Alkuş

    sa .ccc uzantısı için çözüm var mı?