Önem ölçekli:  
  (75/100)

COM surrogate virüsünü kaldır

Julie Splinters - -
12

COM surrogate virüsü nedir?

COM surrogate virüsü (Dllhost.exe *32 COM surrogate virüsü olarak da görülebilir) şu anda hızla yayılın tehlikeli bir truva virüsüdür. Sisteme girerse, sistem ayarlarını değiştirir ve tehlikeli aktivitilerine başlar. PC güvenlik uzmanlarına göre bu tehdit kişilerin sistemde tuttukları önemli bilgileri çalarak para kazanmaktadır. Ancak bu programın yaptıkları bununla sınırlı kalmıyor. COM surrogate virüsü bilgisayara başka virüslerin girmesine sebep olabilir, sahibine uzaktan bilgisayara erişim hakkı verebilir ve daha bir sürü probleme sebep olabilir. Bilgisayarınızın bu programdan etkilenmiş olabileceğinin işaretleri nelerdir? Öncelikle bilgisayarınızın hızına dikkat edin. Bu virüsten etkilenmiş Windows kullanıcılarının bir kısmı (bu truva sadece Windows OS’u etkilemektedir) sistem yavaşlamaları ve sistem çöküntülerinden bahsetmektedir. Ayrıca MS Word, Excel, Notepad ve benzeri programları kullanırken problem yaşamaya başlayabilirsiniz. Görev yöneticinizden bilinmeyen içerikler ile karşılaşabilir ve bilinmeyen sitelere yönlendirilebilirsiniz. Eğer bu problemleri yaşıyorsanız hiç vakit kaybetmeyin; çünkü COM surrogate virüsünün ne yapacağını asla bilemezsiniz. Bilgisayarınızı güvenli hale getirmek için Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus ve benzeri bir program indirip sisteminizi kontrol etmelisiniz.

COM surrogate virüsü bilgisayarımı nasıl etkiler?

Bu truva virüsü çeşitli yöntemlerle dağılır. Bazıları bulunamadığından bilgisayarınızın korunduğundan emin olmak için güvenliğini iki kez kontrol etmelisiniz. Bilgisayarınızda korsan yazılım ve virüs yazılımların en son sürümlerinin olduğundan emin olun. Bu programlar Dllhost.exe *32 COM surrogate virüsünün sisteme girmesine engel olur. Ancak bu tek yapmanız gereken şey değil. Güvende olmak istiyorsanız illegal sitelere girmemeli, şüpheli epostalar ve eklentilerinden uzak durmalı ve internette dolaşırken karışınıza çıkan şüpheli reklamlara tıklamamalısınız. Flash Player, FLV Player ve benzeri programları güncellemeyi öneren bir ilan ile karşılaşırsanız kapatmalısınız. Bu programların güncellenmesi gerektiğini düşünüyorsanız resmi sitelerini ziyaret etmelisiniz. Söylediğimiz gibi COM surrogate virüsünü bilgisayarınızda tutmamalısınız. Eğer bu virüsten etkilendiğinizi düşnüyorsanız aşağıdaki tavsiyelere uyup sisteminizi düzeltmelisiniz.

COM surrogate virüsünü nasıl kaldırırım?

Banka bilgileri ve şifreler gibi önemli bilgilerinizi korumak istiyorsanız hiç vakit kaybetmemeli ve COM surrogate virüsünü sisteminizden kaldırmalısınız. Bunu yapmanın en kolay şu programlardan biri ile sisteminizi taramak olacaktır: Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus, Malwarebytes Anti Malware, STOPzilla. Manuel olarak bu virüsü kaldırmamalısınız. Çünkü gerekli dosyaları silip daha çok probleme sebep olabilirsiniz.

Otomatik COM surrogate virüsü kaldırımı

Sitemizde önerdiğimiz ürünlerle bağlantılı olabiliriz. Kullanım sözleşmemizde bu belirtilmektedir. Tavsiye ettiğimiz herhangi bir anti-casusyazılım yazılımını COM surrogate virüsü silmek için indirdiğinizde gizlilik politikamızı ve Kullanım sözleşmesi.
COM surrogate virüsü programını kaldırmak için Plumbytes Anti-Malware kullanımı tavsiye edilir.Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "Plumbytes Anti-Malware kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.
COM surrogate virüsü programını kaldırmak için Webroot SecureAnywhere AntiVirus kullanımı tavsiye edilir.Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "Webroot SecureAnywhere AntiVirus kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.
Diğer yazılım
Malwarebytes Anti Malware
Malwarebytes Anti Malware'in COM surrogate virüsü'yi temizlemektedi etkisini test ettik (2016-09-01)
Kaynak: http://www.2-spyware.com/remove-com-surrogate-virus.html