Önem ölçekli:  
  (10/100)

ColdSearch.com korsanını kaldır

123

ColdSearch hakkında sıkça sorulan sorular (SSS):

  • ColdSearch virüsü bilgisayarıma nasıl girer?
  • Aramalarım için bu arama motoruna güvenebilir miyim?
  • S.ColdSearch.com’a yönlendirmeleri nasıl engelleyebilirim?
  • ColdSearch bilgisayarımdan gitmiyor. Ne yapmalıyım?

Öncelikle, ColdSearch.com bir korsan yazılımdır. Birçok güvenlik sağlayıcısı tarafından potansiyel olarak istenmeyen program olarak adlandırılmaktadır. Sisteme girdiğinde b program kendini güvenilir bir araç olarak sunar. Ancak, güvenlik uzmanları bu programdan uzak durmanız konusunda uyarıyor. Hatırlamanız gereken ana şey bu programın birçok reklam ile dolu içerik göstermesidir. Bu içerik ColdSearch yönlendirme virüsünün yaratıcılarına üçüncü partilerin ödeme yapması sonucu gösterilir.  Bu yöntemle reklamı yapılan sitelere baktığınızda bu sitelerin uzak durulması gereken adresler olduğunu görürsünüz. Güvende olmak için güvenilir bir casus yazılım karşıtı program sahibi olmalısınız. Bu program Cold Search yönlendirme sorununun size sorun olmasını engeller. Bunun için SpyHunter programını öneriyoruz.

An example of the main page of ColdSearch virus

Bu tarayıcı korsanının sürümleri neler?

Bu korsanın en son sürümü S.ColdSearch.com’dur. Önceki sürümleri gibi bu program bilgisayarınızı aniden etkiler. Kendini tarayıcılara ekle ve birçok reklam gösterir. ColdSearch virüsü il ilgili diğer bir şey bu motorun tarayıcı alışkanlıklarını takip etmesidir. Bunu, kurulumundan sonra sisteme soktuğu eklentileri ile yapar. S.ColdSearch.com’dan hangi bilgiler alınabilir? Çoğunlukla kullanıcıların arama terimlerini, sıkça araştırdığı siteleri ve bu sitelere eklendikleri bilgileri takip eder. Zararsız görünüyor değil mi? Ne yazık ki bu kimlik dışı bilgiler spam göndermek için, reklam göstermek için veya tehlikeli aktiviteler için kullanılabilir. Ne yazık ki ColdSearch ve tüm sürümleri bir sonraki sayfadaki rehber ile kaldırılabilir.

ColdSearch’ün dağılım yöntemleri:

Bu arama motoru yığınlama yöntemi ile yayılır. Yani ColdSearch birdenbire ortaya çıkabilir. Bilgisayarınıza kendiniz yükleyebileceğiniz gibi çoğu kullanıcı bu programın aniden ortaya çıktığını söylemektedir. Bu programın başlangıç sayfanız veya varsayılan arama motorunuz olarak ayarlanmaması için sisteminize yüklediğiniz tüm programların kurulum adımlarına dikkat edin. ColdSearch.com virüsünün girişini engellemek için ücretsiz yazılımlara dikkat etmelisiniz. Bu gibi programları indirirken İleri veya Özel kurulum seçeneğini seçmeli ve ek içeriklerden kurtulmalısınız. Bu eklentilerden biri arama motoru ya da başka bir tarayıcı eklentisiyse uzak durmalısınız.

 

Sitemizde önerdiğimiz ürünlerle bağlantılı olabiliriz. Kullanım sözleşmemizde bu belirtilmektedir. Tavsiye ettiğimiz herhangi bir anti-casusyazılım yazılımını ColdSearch.com korsanı silmek için indirdiğinizde gizlilik politikamızı ve Kullanım sözleşmesi.
ColdSearch.com korsanı programını kaldırmak için SpyHunter kullanımı tavsiye edilir.Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "SpyHunter kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.

Bu program ile ilgili daha fazla bilgiyi SpyHunter incelemesinde bulabilirsiniz.

Başka bir korsan yazılım programı kullanmaya karar verirseniz SpyHunter programını bilgisayarınızdan kaldırın.
Webroot SecureAnywhere AntiVirus, ColdSearch.com korsanı'yi kaldırmak için önerilen bir temizleyicidir. 

Bunu parazit güncel sürümünü algılarsa bu ücretsiz deneme kullanarak teyit etmelidir.
40.000.000'dan fazla indirme!
Diğer yazılım
Malwarebytes Anti Malware
Malwarebytes Anti Malware'in ColdSearch.com korsanı'yi temizlemektedi etkisini test ettik (2016-01-04)
Reimage
Reimage'in ColdSearch.com korsanı'yi temizlemektedi etkisini test ettik (2016-01-04)

DİĞER DİLLERDE KALDIRMA KILAVUZLARIBizi Facebook'ta Beğenin