Önem ölçekli:  
  (97/100)

.ccc File Extension virüsünü kaldır

Olivia Morelli - -
12

Dosyanın sonundaki .ccc File Extension ne anlama geliyor?

Ekim ayının sonunda, güvenlik sağlayıcılar kullanıcıları TeslaCrypt fidye yazılımının yeni bir sürümü ile ilgili kullanıcıları uyarmaya başladı. Bu yeni ortaya çıkan tehdit atasından farklı çünkü bilgisayarınızdaki dosyalara “.ccc File Extension” ifadesini eklemektedir. Bu yüzden .docx, .docm, .xls, .xlsx, .ppt, .pptx, .pptm, .pdf, .eps, .ai, .indd, .cdr, .dng, .lnk, .jpg, .png, .pdd, .doc, .jfif, .jpeg, .gif, .bmp, .exif, .txt, .wps, .mp3. ve diğer dosyalarınızın .ccc uzantısı varsa bu virüsten etkilenmişsiniz demektir. 

.ccc File Extension fidye yazılımı bilgisayarımı nasıl etkiler?

Bir önceki sürümünde olduğu gibi .ccc File Extension virüsü bir truva atının yardımı ile yayılır. Spam mail eklentisi, sahte güncelleme uyarısı, yasadışı sayfalar ve benzeri yollarla yayılabilir. Bu yüzden tarayıcı alışkanlıklarınızı güvenli hale getirmeniz çok önemlidir. Bunları yapmanızı öneriyoruz: 

  • Güvenilir bir korsan yazılımı programı kurup güncel tutun.
  • Bilmediğiniz e-mailleri açmayın. Başlığı çeşitli indirimleri, ön satışları veya yapılmayan ödemeleri anlatsa da öncelikle dilbilgisi ve yazım kurallarına dikkat edin. Eğer bir hata fark ederseniz bu e-maili hemen spam olarak işaretlemelisiniz. Çünkü ofis e-maillerinin hiçbiri yazım hatası ile gelmez. 
  • Bilgisayarınızın yazılım güncellemesine ihtiyacı olduğunu düşünüyorsanız (Java, Flash Player, Media Player) kendi sitelerini ziyaret edin ve güncellemeleri bu sitelerden indirin . Ekranınızda birdenbire ortaya çıkan güncelleme bildirimleri virüsler tarafından kullanılabileceğinden, bu bildirimlere güvenmemelisiniz. 

.ccc File Extension ransomware

Bu fidye yazılımın sistemimde olduğunu nasıl anlarım?

.ccc File Extension virüsü, fotoğraf, video gibi belgeleri çalabildiğinden en yüksek tehlike seviyesindedir. Yedeğiniz yoksa her şeyinizi kaybedebilirsiniz. Bu güncel TeslaCrypt 2.0 fidye yazılımı çalıştırıldığında yukarıda listenen tüm dosya uzantıları .ccc File Extension ile birleştirilir. Ayrıca howto_recover_file_.txt ve howto_recover_file_.html gibi rastgele notlar oluşturur. Kurbanın, özel bir deşifre anahtarı için 2 bitcoin veya yaklaşık 500 dolar ödemesi istenir. Bu notlar virüsten etkilenen tüm dosyalar görülebilir. Güvenlik uzmanları etkilenen dosyaların geri getirilmesinin imkansız olduğunu söylüyor. Çünkü TeslaCpryt ccc File Extension sürümü oldukça zorlu olan AES-256-CBC şifreleme kodunu kullanmaktadır ve “bitcoin adresinin üretilen özel anahtarı SHA256’nın genel anahtarını barındırır.” Bu yüzden dosyaları açmanın tek yolu parayı ödemektir. Ancak .ccc File Extension  virüsü gibi tehditlerle olan tecrübemize bakıldığında para ödemek hiçbir işe yaramaz. Tabi ki fidye ödemesi sonucu e-mailinizde özel bir anahtar bulup dosyalarınızı açabilirsiniz. Ancak bundan emin olamazsınız. Kredi kartı bilgilerinizi göstererek banka hesabınızı da tehlikeye sokabilirsiniz. Bu yüzden .ccc File Extension virüsünü Reimage ile kaldırmanızı ve dosya kurtarma aracı ile dosyalarınızı kurtarmaya çalışmanızı öneriyoruz. Bu virüsün kaldırılması ile ilgili daha fazla bilgi için bir sonraki sayfayı ziyaret edin. 

Bu fidye yazılımı nasıl kaldırabilirim? 

Dosyalarınız  .ccc File Extension fidye yazılımı ile kilitlendiyse bu virüsten hemen kurtulmalısınız. Önemli dosyalarınızın kopyası yoksa fidyeyi ödemeyi de düşünebilirsiniz. Ancak daha önce de söylediğimiz gibi fidyeyi ödemeniz özel bir anahtar alaıp dosyalarınızı kurtaracağınız anlamına gelmez. Bilgisayarınızı temizlemek ve dosyalarınızı geri almak için Reimage veya Malwarebytes Anti Malware programlarını kullanmanızı öneriyoruz. Dosyaları deşifre etmek için şu programlardan birini kullanabilirsiniz: Kaspersky virus-fighting utilitiesPhotorec, veya R-Studio

Ayrıca .ccc File Extension virüsünü aşağıdaki rehberi kullanarak da kaldırabilirsiniz. Ancak dosyalarınıza zarar verebileceğinizden manuel kaldırma yöntemini önermiyoruz.  

Sitemizde önerdiğimiz ürünlerle bağlantılı olabiliriz. Kullanım sözleşmemizde bu belirtilmektedir. Tavsiye ettiğimiz herhangi bir anti-casusyazılım yazılımını .ccc File Extension virüsü silmek için indirdiğinizde gizlilik politikamızı ve Kullanım sözleşmesi.
.ccc File Extension virüsü programını kaldırmak için Reimage kullanımı tavsiye edilir.Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "Reimage kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.

Bu program ile ilgili daha fazla bilgiyi Reimage incelemesinde bulabilirsiniz.
.ccc File Extension virüsü programını kaldırmak için Reimage kullanımı tavsiye edilir.Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "Reimage kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.

Bu program ile ilgili daha fazla bilgiyi Reimage incelemesinde bulabilirsiniz.
Basında Reimage
Basında Reimage
Diğer yazılım
Malwarebytes Anti Malware
Malwarebytes Anti Malware'in .ccc File Extension virüsü'yi temizlemektedi etkisini test ettik (2015-12-23)
Webroot SecureAnywhere AntiVirus
Webroot SecureAnywhere AntiVirus'in .ccc File Extension virüsü'yi temizlemektedi etkisini test ettik (2015-12-23)
.ccc File Extension virüsü bellek kopyası
.ccc File Extension virüsü bellek kopyası
Kaynak: http://www.2-spyware.com/remove-ccc-file-extension-virus.html

DİĞER DİLLERDE KALDIRMA KILAVUZLARI  • emre

    dosyaları kurtarmanın çözümü var