Bobrowser.exe parazitinin fonksiyonu nedir

Ugnius Kiguolis - -

bobrowser.exe, BoBrowser’ın yürütme dosyasıdır. BoBrowser [BoBrowser] kötü bir tarayıcı korsanı olarak bilinir. Sisteme girdiğinde BoBrowser tüm tarayıcıları etkiler ve pazarlama aktivitelerine ve diğer hareketlerine başlar. Bu program tam olarak neye sebep olur? Öncelikle Google, Yahoo ve Bing dahil tüm arama motorlarını kolaylıkla bloke ederek işine başlayabilir. Başlangıç sayfasını ve arama motorunu isearch.bobrowser.com [isearch.bobrowser.com] olarak değiştirir. Buna ek olarak Bobrowser kişilere değiştirilmiş arama sonuçları gösterebilir ve kendi sitelerine yönlendirebilir. Bu yöntemle desteklenen sitelerin her birinin güvenliğini olduğunu söyleyemeyiz. Bu yüzden BoBrowser yönlendirmelerinde çok dikkatli olmalısınız. Görev yöneticinizde bobrowser.exe’ye rastladıysanız bilgisayarınızı güvenilir bir korsan yazılım programı ile kontrol etmelisiniz. Böylece bilgisayarınızda saklanan Bobrowser’dan rahatça kurtulabilirsiniz.

Bobrowser.exe ve bu programa ait diğer şüpheli dosyalar siz fark etmeden bilgisayarınıza yüklenebilir. Çünkü Bobrowser ve diğer tarayıcı korsanları , reklam destekli yazılımlar ve potansiyel olarak istenmeyen programlar, ücretsiz yazılımların ve paylaşımların eklentisi olarak dağılmaktadır. Bundan kaçınmak için özel veya gelişmiş kurulum yöntemlerinden birini seçmeli ve ücretsiz yazılım kurulumunun her adımını takip etmelisiniz. Ayrıca kurulumun her adımını kontrol ettiğinizden ve bilgisayarın ayarlarını değiştirmeyi ve Bobrowser kullanmayı kabul ettiğinizi belirten kutucuklardaki işaretleri kaldırmalısınız.

Bunu yapmadığınızı düşünüyorsanız Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus veya başka korsan yazılım programı indirmelisiniz. Bunu yaptıktan sonra bilgisayarınızı taradığınızdan ve şüpheli dosyaları temizlediğinizden emin olun.

Karar - Dosyanın durumu:
tehlİkelİ dosya
Virusler.web.tr araştırma merkezi bobrowser.exe ile ilgili tüm bilgileri toplamakta ve kontrol etmektedir. Kendimize şu soruları soruyoruz: Bu dosya bir tehdit unsuru mudur? Bu dosya adı bir malware tarafından kullanılmış mı? Dosyanın son durumu araştırmalarımızla birlikte tamamen bizim fikrimize bağlı. TEHLIKELI DOSYA statüsü bu dosyanın sisteminiz için tehdit olduğu anlamına gelir. Aşağıdaki tavsiyeyi kullanın:
TAVSİYE
Bilgisayarınız yavaşlaşmış gibi duruyorsa ya da bilinmeyen sitelere yönlendirilme ve bilinmeyen reklamlarla karşılaşma gibi problemleriniz varsa sisteminizi güvenilir bir korsan yazılım programı ile kontrol etmelisiniz.Ücretsiz tarama yapın ve sisteminizi bu problemlere sebep olabilecek programlara karşı kontrol edin.
Sitemizde önerdiğimiz ürünlerle bağlantılı olabiliriz. Kullanım sözleşmemizde bu belirtilmektedir.
Tavsiye ettiğimiz herhangi bir anti-casusyazılım yazılımını indirdiğinizde gizlilik politikamızı ve Kullanım sözleşmesi.
Şİmdi yapın!
İndir
Problem tanı problemi Mutluluk
Garanti
İndir
Problem tanı problemi Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. OS X ile uyumludur.
Plumbytes Anti-Malware Webroot SecureAnywhere AntiVirus sisteminizi tehlikelere ve zararlı programlara karşı korumak önerilen bir araçtır. Programın deneme sürümü sisteminizdeki zararlı uygulamaları bulacaktır.
Diğer yazılım
Malwarebytes Anti Malware
Kaynak: http://www.2-spyware.com/file-bobrowser-exe.html

Yazılım
Dosyalar