Önem ölçekli:  
  (10/100)

Bing Redirect virüsünü kaldır

Harold Dalma - -
123

Bing hakkında bilmeniz gereken önemli şeyler:

Bing aslında internet aramaları için kullanılabilecek güvenilir bir arama motorudur. Yine de, her ne kadar virüslerle alakası ve bilgisayarınıza zarar verebilecek bir durumu olmasa da yayılma tekniği çok şüphelidir. Bu yüzden, yüzlerce kişinin bizi bu sitenin adeta bir virüs gibi aniden ve haberleri olmadan bilgisayarlarında belirdiğine dair bilgilendirmeleri şaşırtıcı değildir. Bing bilgisayarınıza girer girmez, hemen sistem değişiklikleri yapar ve IE, Mozilla Firefox, Google Chrome ve diğer tarayıcılar dahil bütün web tarayıcılarınıza alakalı eklentiler kurar. Sonra da her tarayıcı açışınızda sağdan soğdan fırladığı için Bing’den kaçamadığınızı farkedersiniz. Aslında bu bir süre önce sitemizde de belirtilen Google Redirect ve Yahoo Redirect virüslerine çok benzemekte. 

Ne yazık ki, Bing virüsünün bilgisayarınıza sızdığı ve şu anda sisteminizde saklandığı gerçeğini göz ardı edemezsiniz. Çünkü sistem ayarlarının bir kısmını modifiye edip istenmeyen yönlendirmeler yapıp tamamiyle alakasız sitelere yönlendirilmenize sebep olur. Açıkçası, bu çalışma belli domainlerin trafiğini arttırmak ve popülerlik kazanmasına yardım etmek için yapılmaktadır. Yine de, bu arama motorunun başlangıç sayfası, varsayılan arama motoru ve yeni sekma penceresinin izinsiz olarak ele geçirdiği de rapor edilmiştir. Bunlara ek olarak, internetteki gezi alışkanlıklarınızı takip edip bunları istenmeyen kişilerle paylaşabilir. Lütfen, Bing Yönlendirme virüsünü bilgisayarınızdan bir an önce kaldırın! Eğer sisteminize sızdığına dair en ufak bir şüpheniz bile varsa, derhal güncel bir anti-casus yazılımı ile tarama yapmalısınız. Bunun için Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Bing virüsünün diğer versiyonları:

Bing.vc: Bu sahte arama motoru,şüpheli linkler yaratıp kullanıcıları bulinkler vasıtasıyla bir takım istenmeyen sitelere yönlendirmekte. Ayrıca belirtmekte fayda var ki bu tarayıcı korsanı FixbrowserRedirect ve benzeri şüpheli araçların tanıtımını yapmak için dizayn edilmiştir. Dahası, bu programın bilgisayarınızda kurulu olması bilgisayarınızın performansını olumsuz etkilemekte, bu yüzden bilgisayarınızdaki varlığını göz ardı etmemelisiniz. Mümkün olan en kısa sürede çaresine bakmalısınız!

Bing Search virus: Bing virüs kolunun en yeni üyesi. Eğer varsayılan arama motorunuz veya arama ana sayfanız yerine Bing.com web sitesinin bilgisayarınızda aniden belirmeye başladığını farkettiyseniz, bilgisayarınızın güvenliğini daha ciddiye almalı ve bu duruma yol açan tarayıcı korsanını bulmalısınız. Her ne sebeple olursa olsun bu programı bilgisayarınızda tutmamalısınız.

Bu virüs tarayıcımın kontrolünü nasıl ele geçirebilir?

Bing diğer potansiyel istenmeyen programlar veya tarayıcı korsanları gibi yayılmakta. Eğer ondan sakınmak istiyorsanız, bütün web tarayıcılarınıda ortaya çıkabileceğini ve yeni bir program yüklerken işlemi çok dikkatli incelemeniz gerektiğini “Sonraki” tuşuna basmadan her şeyi okuyup gereksiz şeyleri kaldırmanız gerektiğini bilmelisiniz. Bilgisayarınıza program yüklerken daha fazla dikkat etmelisiniz. Öncelikle Gizlilik Sözleşmesi ve Son Kullanıcı Lisans Anlaşmasnı dikkatle okumalısınız. Buna ek olarak kurulum aşaması sırasında Gelişmiş veya Özel yükleme işlemlerini seçtiğinizden emin olmalısınız. “Bing’i ana sayfam yap”, “Bing.com’u ana varsayılan arama motorum yapmayı kabul ediyorum” gibi cümlelerin üzerindeki clickleri kaldırmalısınız. Aksi taktirde, bu aram motorunu kullanmaya mecbur kalabilirsiniz Bu adımı ısrarla atlamamanız gerektiğini söylemekteyiz aksi taktirde kendinizi bilinmeyen websitelerinde bulabilirsiniz

Sitemizde önerdiğimiz ürünlerle bağlantılı olabiliriz. Kullanım sözleşmemizde bu belirtilmektedir. Tavsiye ettiğimiz herhangi bir anti-casusyazılım yazılımını Bing Yönlendirme virüsü silmek için indirdiğinizde gizlilik politikamızı ve Kullanım sözleşmesi.
Bing Yönlendirme virüsü programını kaldırmak için Plumbytes Anti-Malware kullanımı tavsiye edilir.Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "Plumbytes Anti-Malware kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.
Bing Yönlendirme virüsü programını kaldırmak için Webroot SecureAnywhere AntiVirus kullanımı tavsiye edilir.Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "Webroot SecureAnywhere AntiVirus kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.
Diğer yazılım
Malwarebytes Anti Malware
Malwarebytes Anti Malware'in Bing Yönlendirme virüsü'yi temizlemektedi etkisini test ettik (2016-09-01)
Kaynak: http://www.2-spyware.com/remove-bing-redirect-virus.html