Babylon Toolbar kaldırma

Önem ölçekli:  
  (32/100)

Babylon Toolbar bir internet tarayıcıs add-on’udur ve size tarayıcınızdan hızlıca çeviri ve tanım almanız konusunda yardım eder. Bu yazılım Bayblon Ltd’ye aittir, bu şirket çeviri yazılımlarıyla ilgilenir. Babylon Toolbar’ı ve internet araştırması bu yazılımın eklentileridir; ne var ki, bu toolbar ayrı olarak da ücretsiz biçimde kurulabilir. Genellikle bu toolbar, diğer yazılımlarla birlikte olur, çoğunlukla ücretsiz yazılımlarla ve paylaşım yazılımlarıyla gelir. Babylon’un resmi sitesinden de indirilmiş olabilir. Son zamanlarda program CNET’in yazılım örtüsüyle geliyor, ancak bu programın indirilebileceği başka siteler de var. Program kötü yazılımlarla birlikte gelmiyor, veya en azından bu fark edilmedi.

SEARCH.BABYLON.COM’U ARAMA SAYFANIZDAN NASIL SİLERSİNİZ VE BABYBLON TOOLBAR’I NASIL KALDIRIRSINIZ?

Babylon Arama Toolbarı birçok büyüy internet tarayıcısında çalışır. Toolbar kurulmadan önce, kullanıcılar yazılım sözleşmesini ve kurulum sırasında meydana gelebilecek değişimleri kabul etmek zorundadır. Bu tarayıcı varsayılan tarama motorunu değiştirebilir; ama bu değişikliği kabul etmeme hakkınız da mevcuttur. Babylon Toolbar’ın temel bileşenleri Windows kontrol panelindeki ekleme/kaldırma bölümünden kaldırabilirsiniz. Ne var ki; bu yazılımın bazı parçalarının, çoğunlukla reklam dosyalarının ve tarayıcı ayarlarının bilgisayarınızdan tamamen kaldırılmamış olabileceğini ve tarayıcı ayarlarının geçmişe dönmemiş olabileceğini unutmayın. Böyle bir durumda, Babylon Toolbar’la ilgili reklam eklentilerini elle silmeniz gerekir. Bu tarayıcı ayarlarıyla veya özellikleriyle halledilebilir. Internet Explorer’da add-on yönetimi kısmından bunu halledebilirsiniz. Mozilla Firefox’ta da add-on yönetim kısmı vardır, ama bu toolbar’ın eklentileri web tarayıcısı eklentileri sekmesinde gözükür. Aynı şeyler Google Chrome ve Opera internet tarayıcıları için de geçerlidir. Bu dosyaları internet uzantılarından ve add-on dosyalarından silmeyi unutmayın. ( Mozilla Firefox ve Internet Explorer’ın Program Files ve Program Data bölümlerinden silin)

Birçok bilgisayar kullanıcısında add-on’ların tarayıcının içinden silinemediği görüldü, çünkü uninstall butonunun rengi bu kişilerde gri gözüküyor, bunun anlamı add-on sorununun tarayıcının içinden çözülemeyeceğidir.

Bilgisayarınızı aşağıdaki anti-kötü yazılım programlarıyla taramak iyi bir seçenektir. Bu sayede Babylon Toolbar’ın tamamen silindiğine ve hiçbir istenmeyen uzantısının bilgisayarınızda kalmadığına emin olabilirsiniz.

Babylon Toolbar'ı Kaldırma Rehberi

Babylon Toolbar'i bu programlardan birinin yardımı ile otomatik olarak indirebilirsiniz: SpyHunter, STOPzilla, Malwarebytes Anti Malware İstenmeyen programları, virüsleri ve bağlı oldukları dosyaları ve kayıt içeriklerini kolayca silebildiğinden bu uygulamaları kullanmanızı öneriyoruz.

Sitemizde önerdiğimiz ürünlerle bağlantılı olabiliriz. Kullanım sözleşmemizde bu belirtilmektedir.
Tavsiye ettiğimiz herhangi bir anti-casusyazılım yazılımını Babylon Toolbar silmek için indirdiğinizde gizlilik politikamızı ve Kullanım sözleşmesi.
Şİmdi yapın!
İndir
Babylon Toolbar için temizleyici Mutluluk
Garanti
İndir
Babylon Toolbar için temizleyici
Microsoft ile uyumludur. OS X ile uyumludur.
SpyHunter Webroot SecureAnywhere AntiVirus, Babylon Toolbar'yi kaldırmak için önerilen bir temizleyicidir. Bunu parazit güncel sürümünü algılarsa bu ücretsiz deneme kullanarak teyit etmelidir.
Not: Manuel yardım gerekli elle müdahele olmadan bir ya da bütün kaldırıcıların parazitten kurtulamadığı anlamına gelmekte, lütfen aşağıdaki kaldırım açıklamalarını okuyun
40.000.000'dan fazla indirme!

Diğer yazılım

STOPzilla
STOPzilla'in Babylon Toolbar'yi temizlemektedi etkisini test ettik (2015-05-19)
Malwarebytes Anti Malware
Malwarebytes Anti Malware'in Babylon Toolbar'yi temizlemektedi etkisini test ettik (2015-05-19)
Defender Pro Ultimate
Defender Pro Ultimate'in Babylon Toolbar'yi temizlemektedi etkisini test ettik (2015-05-19)
XoftSpy AntiVirus Pro
XoftSpy AntiVirus Pro'in Babylon Toolbar'yi temizlemektedi etkisini test ettik (2015-05-19)

Babylon Toolbar bellek kopyası

Babylon Toolbar bellek kopyası

Babylon Toolbar el kaldırma:

Süreçleri öldür:
BabylonToolbarsrv.exe

Aşağıdaki yapılandırma kayıtlarını silin:
HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREBabylonToolbarBabylonToolbar
HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREClassesAppID{BDB69379-802F-4eaf-B541-F8DE92DD98DB}InstlData
HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREClassesAppID{BDB69379-802F-4eaf-B541-F8DE92DD98DB}
HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREClassesCLSID{291BCCC1-6890-484a-89D3-318C928DAC1B}VersionIndependentProgID
HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREClassesCLSID{2EECD738-5844-4a99-B4B6-146BF802613B}ProgID
HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREClassesCLSID{98889811-442D-49dd-99D7-DC866BE87DBC}

Şu DLL kayıtlarını silin:
BabylonToolbar.dll

Dosyaları silin:
BabylonToolbar.dll
BabylonToolbarsrv.exe

Dizinleri silin:
%ProgramFiles%BabylonToolbarBabylonToolbar

DİĞER DİLLERDE KALDIRMA KILAVUZLARIBizi Facebook'ta Beğenin
haberler
Virüsler
Basından yansımalar