Babylon Toolbar kaldırma

 
Önem ölçekli: Önem ölçekli (32/100)
 

Babylon Toolbar bir internet tarayıcıs add-on’udur ve size tarayıcınızdan hızlıca çeviri ve tanım almanız konusunda yardım eder. Bu yazılım Bayblon Ltd’ye aittir, bu şirket çeviri yazılımlarıyla ilgilenir. Babylon Toolbar’ı ve internet araştırması bu yazılımın eklentileridir; ne var ki, bu toolbar ayrı olarak da ücretsiz biçimde kurulabilir. Genellikle bu toolbar, diğer yazılımlarla birlikte olur, çoğunlukla ücretsiz yazılımlarla ve paylaşım yazılımlarıyla gelir. Babylon’un resmi sitesinden de indirilmiş olabilir. Son zamanlarda program CNET’in yazılım örtüsüyle geliyor, ancak bu programın indirilebileceği başka siteler de var. Program kötü yazılımlarla birlikte gelmiyor, veya en azından bu fark edilmedi.

SEARCH.BABYLON.COM’U ARAMA SAYFANIZDAN NASIL SİLERSİNİZ VE BABYBLON TOOLBAR’I NASIL KALDIRIRSINIZ?

Babylon Arama Toolbarı birçok büyüy internet tarayıcısında çalışır. Toolbar kurulmadan önce, kullanıcılar yazılım sözleşmesini ve kurulum sırasında meydana gelebilecek değişimleri kabul etmek zorundadır. Bu tarayıcı varsayılan tarama motorunu değiştirebilir; ama bu değişikliği kabul etmeme hakkınız da mevcuttur. Babylon Toolbar’ın temel bileşenleri Windows kontrol panelindeki ekleme/kaldırma bölümünden kaldırabilirsiniz. Ne var ki; bu yazılımın bazı parçalarının, çoğunlukla reklam dosyalarının ve tarayıcı ayarlarının bilgisayarınızdan tamamen kaldırılmamış olabileceğini ve tarayıcı ayarlarının geçmişe dönmemiş olabileceğini unutmayın. Böyle bir durumda, Babylon Toolbar’la ilgili reklam eklentilerini elle silmeniz gerekir. Bu tarayıcı ayarlarıyla veya özellikleriyle halledilebilir. Internet Explorer’da add-on yönetimi kısmından bunu halledebilirsiniz. Mozilla Firefox’ta da add-on yönetim kısmı vardır, ama bu toolbar’ın eklentileri web tarayıcısı eklentileri sekmesinde gözükür. Aynı şeyler Google Chrome ve Opera internet tarayıcıları için de geçerlidir. Bu dosyaları internet uzantılarından ve add-on dosyalarından silmeyi unutmayın. ( Mozilla Firefox ve Internet Explorer’ın Program Files ve Program Data bölümlerinden silin)

Birçok bilgisayar kullanıcısında add-on’ların tarayıcının içinden silinemediği görüldü, çünkü uninstall butonunun rengi bu kişilerde gri gözüküyor, bunun anlamı add-on sorununun tarayıcının içinden çözülemeyeceğidir.

Bilgisayarınızı aşağıdaki anti-kötü yazılım programlarıyla taramak iyi bir seçenektir. Bu sayede Babylon Toolbar’ın tamamen silindiğine ve hiçbir istenmeyen uzantısının bilgisayarınızda kalmadığına emin olabilirsiniz.

Otomatik Babylon Toolbar kaldırma:

Bu sitede önerdiğimiz herhangi bir ürünle bağımız olabilir. Bütün açıklama kullanım sözleşmemizde mecuttur.
Tavsiye ettiğimiz herhangi bir anti-casusyazılım yazılımını Babylon Toolbar silmek için indirdiğinizde gizlilik politikamızı ve Kullanım sözleşmesi.
SpyHunter sökücü kaldırmak için tavsiye edilir Babylon Toolbar Bunu parazit güncel sürümünü algılarsa bu ücretsiz deneme kullanarak teyit etmelidir.

Not: Manuel yardım gerekli sökücüler birini veya tümünü bazı manuel müdahale olmadan parazit çıkarmak koyamadık anlamına gelir, aşağıdaki Manul kaldırma talimatlarını okuyun.
dot
STOPzilla
Biz test ediyoruz STOPzilla kaldırma verimliliği Babylon Toolbar (2012-10-01 01:09:32)
dot
Malwarebytes Anti Malware
Biz test ediyoruz Malwarebytes Anti Malware kaldırma verimliliği Babylon Toolbar (2012-10-01 01:09:32)
dot
XoftSpy AntiVirus Pro
Biz test ediyoruz XoftSpy AntiVirus Pro kaldırma verimliliği Babylon Toolbar (2012-10-01 01:09:32)
dot
Defender Pro Ultimate Security Suite
Biz test ediyoruz Defender Pro Ultimate Security Suite kaldırma verimliliği Babylon Toolbar (2012-10-01 01:09:32)
Babylon Toolbar görüntüsü:
Babylon Toolbar

Babylon Toolbar el kaldırma:

Süreçleri öldür:
BabylonToolbarsrv.exe

Aşağıdaki yapılandırma kayıtlarını silin:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\BabylonToolbar\BabylonToolbar
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\AppID\{BDB69379-802F-4eaf-B541-F8DE92DD98DB}\Instl\Data
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\AppID\{BDB69379-802F-4eaf-B541-F8DE92DD98DB}
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\CLSID\{291BCCC1-6890-484a-89D3-318C928DAC1B}\VersionIndependentProgID
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\CLSID\{2EECD738-5844-4a99-B4B6-146BF802613B}\ProgID
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\CLSID\{98889811-442D-49dd-99D7-DC866BE87DBC}

Şu DLL kayıtlarını silin:
BabylonToolbar.dll

Dosyaları silin:
BabylonToolbar.dll
BabylonToolbarsrv.exe

Dizinleri silin:
%ProgramFiles%\BabylonToolbar\BabylonToolbar

DİĞER DİLLERDE KALDIRMA KILAVUZLARI

Ilgili Fikriniz Babylon Toolbar

Bizi Facebook'ta Beğenin
haberler
virüsler
Dosyalar