BabMaint.exe dosyasını ve önemini anlamak

Ugnius Kiguolis - -

BabMaint.exe (asbabmaint.x veya redirect.js olarak da bilinir), tüm tarayıcıları etkilemeyi başarabilen şüpheli tarayıcı eklentileri ile alakalı, zararlı bir yürütülebilir dosyadır. Bu dosya ile bağlantılı olan en tehlikeli program delta-homes.com’dur [delta-homes.com]. Bu dosyadan uzak durmalı ve bilinmeyen sitelere yönlendirmeleri ve çeşitli bağlantılar ile dolu reklamları ile karşılaşmaya başladığınız anda bu dosyadan kurtulmalısınız. Bu tür aktiviteler Iınternet Explorer, Google Chrome, Mozilla Firefox veya başka bir tarayıcı kullanırken sizi rahatsız edebilir.

Ne yazık ki delta-homes.com yönlendirmeleri en tehlikeli durum değildir. Bu korsan ile ilgili en tehlikeli özellik kullanıcıları takip etmesi ve arama terimlerini, sık kullanılan siteleri ve buralara girilen verileri toplayabilmesidir. Ayrıca, kullanıcının e-posta adresi, bilgisayarının IP adresi, konumu gibi bilgileri de toplar. Üçüncü taraflarla bu bilgileri paylaşmak istemiyorsanız delta-homes virüsünü ve BabMaint.exe dosyasını bilgisayarınızdan kaldırmalısınız.

Ayrıca, bu dosya Babylon toolbar [Babylon toolbar], 22find virus [22find virus] ve mixidj.delta-search.com [mixidj.delta-search.com] gibi başka taraycı korsanları tarafından da kullanılmaktadır. Bu tür programlar da tarayıcı korsanlığı ve benzeri istenmeyen aktiviteler için kullanılabilir. Bu yüzden bu programlardan hemen kurtulmalısınız. Yoksa şüpheli içeriklerle dolu sitelerle karşılaşabilirsiniz.

Ne yazık ki bu davranış halen ysal olarak düşünülmektedir. Burada ümit verici olan şey daha çok güvenlik uzmanının bu programı korsan yazılım programlarının veri tabanına eklemesidir. Bilgisayarınızda BabMaint.exe dosyasının olmadığından emin olmak istiyorsanız Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus ile bilgisayarınızı kontrol etmelisiniz. Bu uygulamayı BabMmaint.exe ve diğer tarayıcı korsanlarını kaldırmak için de kullanabilirsiniz.

Karar - Dosyanın durumu:
tehlİkelİ dosya
Virusler.web.tr araştırma merkezi BabMaint.exe ile ilgili tüm bilgileri toplamakta ve kontrol etmektedir. Kendimize şu soruları soruyoruz: Bu dosya bir tehdit unsuru mudur? Bu dosya adı bir malware tarafından kullanılmış mı? Dosyanın son durumu araştırmalarımızla birlikte tamamen bizim fikrimize bağlı. TEHLIKELI DOSYA statüsü bu dosyanın sisteminiz için tehdit olduğu anlamına gelir. Aşağıdaki tavsiyeyi kullanın:
TAVSİYE
Bilgisayarınız yavaşlaşmış gibi duruyorsa ya da bilinmeyen sitelere yönlendirilme ve bilinmeyen reklamlarla karşılaşma gibi problemleriniz varsa sisteminizi güvenilir bir korsan yazılım programı ile kontrol etmelisiniz.Ücretsiz tarama yapın ve sisteminizi bu problemlere sebep olabilecek programlara karşı kontrol edin.
Sitemizde önerdiğimiz ürünlerle bağlantılı olabiliriz. Kullanım sözleşmemizde bu belirtilmektedir.
Tavsiye ettiğimiz herhangi bir anti-casusyazılım yazılımını indirdiğinizde gizlilik politikamızı ve Kullanım sözleşmesi.
Şİmdi yapın!
İndir
Problem tanı problemi Mutluluk
Garanti
İndir
Problem tanı problemi Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. OS X ile uyumludur.
Plumbytes Anti-Malware Webroot SecureAnywhere AntiVirus sisteminizi tehlikelere ve zararlı programlara karşı korumak önerilen bir araçtır. Programın deneme sürümü sisteminizdeki zararlı uygulamaları bulacaktır.
Diğer yazılım
Malwarebytes Anti Malware
Kaynak: http://www.2-spyware.com/file-babmaint-exe.html