Önem ölçekli:  
  (96/100)

Attentive Antivirus seçeneğini kaldırın

12

Attentive Antivirus WinWebSec olarak bilinen eski bir virüs grubuna ait sahte bir korsan karşıtı yazılımdır. Bilgisayarı etkilediğinde var olmayan virüslerin bilgilerini vermeye başlar. Bunu yaparak kullanıcıları programın lisanslı versiyonunu almaya teşvik eder. Lütfen bu programın verdiği her türlü uyarıyı dikkate almayın; çünkü bu program hiçbir sorunu çözemez. Genel oarak, bu sahte yazılım sisteme izniniz olmadan girer. Kullanıcıların virüs ve korsan yazılım programlarını güncellemeyi unuttuklarında oluşan güvenlik açıkları sebebi ile bilgisayara girer. Lütfen bu programdan uzak durun. Eğer bu programı satın aldıysanız lütfen kredi kartınızın bağlı olduğu banka ile iletişime geçin ve ödemeleri iptal edin. Son olarak d Attentive Antivirus’ı bilgisayarınızdan kaldırın.

ATTENTIVE ANTIVIRUS’TEN NASIL ETKİLENİRİM?

Attentive Antivırus kendinden önce gelen programlar ile aynı dağılım yöntemlerini kullanmaktadır. Genellikle spamlerde ve illegal sitelerde gizlenen truva virüslerinden yardım almaktadır. Ayrıca bilinmeyen kaynaklardan gelen maillerden de uzak durmalısınız. Sisteme girdiği anda truva virüsle alakalı dosyaları indirir ve programı bilgisayar her başlatıldığında aktif olacak şekilde ayarlar. Aktif olduğu anda program çeşitli ilan kutucukları ve uyarılar gösterir.

Attentive Antivirus Firewall Alert
Attentive Antivirus has blocked a program from accessing the internet
Internet Explorer is infected with Trojan-BNK.Win32.Keylogger.gen
Private data can be stolen by third parties, including credit card details and passwords.

Warning!
Network attack attempt detected. To keep the computer safe, the threat must be blocked.

Warning!
Infected file detectedLocation: File SystemSuspicious activity detected in the application cmd.exe to the behavior of the virus Win32/Conficker.X. For your security and to avoid loss of data, the operation of application cmd.exe has been temporarily restricted.

Lütfen bu programın uyarılarından uzak durun. Eğer bu tür uyarılar ile karşılaşırsanız güncel bir korsan yazılım programı ile bilgisayarınızı kontrol edin.

ATTENTIVE ANTIVIRUS PROGRAMINI NASIL KALDIRABİLİRİM?

Attentive Antivirus’ı kaldırmak istiyorsanız sisteminizde Malwarebytes Anti Malware ya da Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus programları ile tarama yapmalı ve bu programı kaldırmalısınız.

Eğer bu programları başlatamıyorsanız şu adımları takip edin:

1. Bilgisayarınızı Safe Mode with Networking te yeniden başlatın. Başlatma başladığı anda F8 e kısa aralıklarla basmaya başlayın.

2. Normal Windows modundaki bilgileriniz ile giriş yapın.

3. IE ya da başka bir tarayıcıya tıklayın ve “yürüt” ya da “yönetici olarak yönet”i seçin ve yönetici hesap şifrenizi (gerekirse) girin.

4. Şu adresi adres çubuğuna girin: http://www.2-spyware.com/download/hunter.exe ve programı masaüstüne indirin. Attentive Antirus’ten kurtulmak için programı çalıştırın.

Otomatik Attentive Antivirus kaldırımı

Sitemizde önerdiğimiz ürünlerle bağlantılı olabiliriz. Kullanım sözleşmemizde bu belirtilmektedir. Tavsiye ettiğimiz herhangi bir anti-casusyazılım yazılımını Attentive Antivirus silmek için indirdiğinizde gizlilik politikamızı ve Kullanım sözleşmesi.
Şİmdi yapın!
İndir
Attentive Antivirus için temizleyici Mutluluk
Garanti
İndir
Attentive Antivirus için temizleyici Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. OS X ile uyumludur.
Not: Manuel yardım gerekli elle müdahele olmadan bir ya da bütün kaldırıcıların parazitten kurtulamadığı anlamına gelmekte, lütfen aşağıdaki kaldırım açıklamalarını okuyun
Attentive Antivirus programını kaldırmak için Plumbytes Anti-Malware kullanımı tavsiye edilir.Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "Plumbytes Anti-Malware kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.
Attentive Antivirus programını kaldırmak için Webroot SecureAnywhere AntiVirus kullanımı tavsiye edilir.Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "Webroot SecureAnywhere AntiVirus kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.
Diğer yazılım
Malwarebytes Anti Malware
Malwarebytes Anti Malware'in Attentive Antivirus'yi temizlemektedi etkisini test ettik (2013-09-27)
Attentive Antivirus bellek kopyası
Attentive Antivirus bellek kopyası

Attentive Antivirus el kaldırma:

Süreçleri öldür:
[random].exe

Dosyaları silin:
[random].exe
Kaynak: http://www.2-spyware.com/remove-attentive-antivirus.html