Önem ölçekli:  
  (6/100)

Ask seçeneğini kaldırın

Jake Doe - -
12

Ask kullanıcılara daha iyi bir arama ortamını vaad eden bir arama motorudur. Sitesi yasaldır ve tarayıcı performansınızı geliştireceğine inanıyorsanız bunun hiçbir sakıncası yok. Ask.com ya da tarayıcılarına kurulan araç çubuğu vasıtası ile internette arama yapabilirsiniz. Ne kadar güvenli görünse de çoğu kullanıcı bilgisayarlarında aniden beliriveren bu programın ne kadar güvenilir olduğunu sorgulamaktadır. Bu programı virüs olarak adlandırmadan önce bilmeniz gerekir ki tıpkı diğer arama motorları ve araç çubuklarında olduğu gibi bu program da ücretsiz yazılımlar ile birlikte dağılmaktadır. Yani bu program birden bire bilgisayarınızda belirebilir. Bu programı fark etmeden bilgisayarınıza kurduğunuzda, program başlangıç sayfanızı ve arama motoru ayarlarınızı değiştirmektedir. Eğer bundan kaçınmak istiyorsanız ücretsiz yazılımların kurulumuna dikkat etmelisiniz. Daha fazla bilgi için bir sonraki paragrafı takip etmelisiniz. Ayrıca sizi arama süreçlerinizi bölecek reklamlar konusunda da uyarmalıyız. Eğer zararlı siteleri ziyaret etmek istemiyorsanız bu program ile arama yaparken dikkatli olmalısınız. Eğer bilgisayarınızda birden ortaya çıktıysa Ask’ı diğer uygulamalar gibi bilgisayarınızdan kaldırabilirsiniz. Bunun için bilgisayrınzı Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus (Windows OS) ya da Webroot SecureAnywhere AntiVirus (Mac OS X) ile taramanızı öneriyoruz.

ASK NASIL ÇALIŞIR?

Daha önce de söylediğimiz gibi Ask Toolbar ve ask.com ücretsiz bir yazılım indirdiğinizde bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz. Çoğu durumda kullanıcılar bu programı başka programları indirirken indirirler. Kullanıcılar kurulum sürecine dikkat etmediklerinde bu program sistemlerine kurulmaktadır. Eğer bilgisayarınıza Ask yüklemek istemiyorsanız ileri ya da özel kurulum seçeneklerini seçmeli ve bilgisayarınıza program kurarken kurulum listesindeki içeriklere dikkat etmeli ve istemediğiniz içerikleri işaretlemelisiniz. Ask, sisteme kurulduğu anda başlangıç sayfası ve arama motorları ayarlarını değiştirir. Bu programdan kurtulmak istiyorsanız Ask’ı tüm tarayıcılarınızdan kaldırmalısınız. Bilgisayarınızı düzeltebilmek şu adımları takip edin:

ASK’I NASIL KALDIRABİLİRİM?

Ask’tan kurtulmak istiyorsanız öncelikle Programları Ekle/Kaldır listesinden ve tüm tarayıcılarınızdan kaldırmalısınız. Bunu yaptıktan sonra tüm sistem iyi bir korsan yazılım programı ile tarama yapmalısınız.

Otomatik Ask kaldırımı

Sitemizde önerdiğimiz ürünlerle bağlantılı olabiliriz. Kullanım sözleşmemizde bu belirtilmektedir. Tavsiye ettiğimiz herhangi bir anti-casusyazılım yazılımını Ask silmek için indirdiğinizde gizlilik politikamızı ve Kullanım sözleşmesi.
Şİmdi yapın!
İndir
Ask için temizleyici Mutluluk
Garanti
İndir
Ask için temizleyici Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. OS X ile uyumludur.
Ask programını kaldırmak için Plumbytes Anti-Malware kullanımı tavsiye edilir.Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "Plumbytes Anti-Malware kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.
Ask programını kaldırmak için Webroot SecureAnywhere AntiVirus kullanımı tavsiye edilir.Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "Webroot SecureAnywhere AntiVirus kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.
Diğer yazılım
Malwarebytes Anti Malware
Malwarebytes Anti Malware'in Ask'yi temizlemektedi etkisini test ettik (2015-04-26)
Ask bellek kopyası
Ask bellek kopyası
Kaynak: http://www.2-spyware.com/remove-ask.html

  • lütfen yardım edin! :(

    turkcell vınn ile internet erişimini sağladığım asus k55vd bilgisayarım, sık sık herhangi bir web sitesine bağlanmaya çalıştığımda ask.com’a yönleniyor. bu durum son günlerde iyice yoğunlaştı. sayfayı yenilediğimde veya diğer zamanlarda da “sayfa görüntülenemiyor” hatası çıkıyor. resmen internete bağlanamaz oldum 🙁 spyhunter yüzlerce virüs tespit etti; fakat ücretli sürümü satın almadan bilgisayarımı virüslerden nasıl temizleyeceğimi bulamadım 🙁 ne yapacağım ben şimdi? 🙁

  • edrfgthj

    bilgisayarımdan internete her girmek istediğimde ask homepage çıkıyor
    ne yapacağım ben şimdi?