Önem ölçekli:  
  (99/100)

Arestocrat virüsünü kaldır

12

Arestocrat virüsü koruması zayıf olan bilgisayarlara giren ve sistemi kilitleyen tehlikeli bir programdır. Buna ek olarak, kullanıcıların yasadışı aktiviteler yaptığının FBI ya da başka bir devlet kurumu tarafından fark edildiğini gösteren bir büyük bir uyarı mesajı gösterir. Bazen bu uyarı cezayı ödemek için 48 saatiniz vardır şeklinde bir başlığa sahiptir. Tabiki bu sahte uyarı kullanıcıların sistemlerindeki engelden kurtulmak için Moneypak, Ukash ya da benzeri başka bir program vasıtası ile 300 dolarlık cezayı ödemeleriniz istemektedir. Aristocrat virüsü habersiz PC kullanıcılarından para sızdırmak için dağıtılmaktadır. Bu yüzden bu virüsün uyarılarını dikkate almayın. Bilgisayarınızdaki engeli kaldırmak ve rahatça kullanabilmek için bu virüsten kurtulmanızı öneriyoruz.

BU VİRÜSTEN NASIL ETKİLENİRİM?

FBI virüsüne benzer olarak, bu virüste truva adı verilen bir virüs ile yayılmaktadır. Tıpki diğer virüslerde olduğu gibi truva sistemdeki zayıflıklardan faydalarak içeri girer ve kullanıcılar bunu fark edemezler. Sisteme girer girmez Arestocrat virüsünü indirir ve bilgisayarı kitleyebilmek için değişiklikler yapar. Sonuç olarak, virüs kullanıcılar bilgisayarlarını başlattıktan birkaç saniye sonrası sahte uyarısını göstermeye başlar. Bazı kullanıcılar “Arestocrat” diyen bir pencereden de söz etmektedirler. Eğer ne konuştuğumuzu biliyor ve bu virüsten kurtulmak istiyorsanız sistemdeki kilidi nasıl kaldıracağınızı açıklayan özel bir klavuz kullanmanız gerekmektedir.

BU VİRÜSTEN NASIL KURTULABİLİRİM?

Arestocrat virüsünü kaldırmaya çalışırken ilk yapmanız gereken şey bilgisayarınızdaki bloğu kaldırmak olmalıdır. Bilgisayarınızı safe mode with networking ya da safe mode with command prompt da yeniden başlatıp başlatamadığınızı kontrol edin ve bu adımarı uygulayın:

1. Başka bir bilgisayarı Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus ve benzeri bir programı indirmek için kullanın.

2. Programı güncelleyin ve bir USB ya da CD ye kopyalayın.

3. Virüslü bilgisayarınızı Safe Mode with Command Prompt ta yeniden başlatın ve USB yi takın.

4. Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve sistemi tarayın.

* Bu tür virüslerden etkilenmiş kullanıcılar Windows sistemlerindeki diğer hesaplara erişebilmektedirler. Eğer bu hesaplardan biri yönetici ayarlarına sahipse tüm sistemde tarama yapabilirsiniz.

*Virüsü etkisiz hale getirmek için sürücüyü reddetmeyi deneyebilirsiniz. Sürücüyü reddedebilmek için Macromedia desteğe gidip Reddet i seçmelisiniz. http://www.macromedia.com/support/documentation/en/flashplayer/help/help09.html. Bunu yaptıktan sonra tüm sistemde iyi bir anti-malware programı ile tarama yapmalısınız.

*Arestocrat Virüsünü Elle Kaldırma Yöntemi:

  • Virüsü etkisiz hale getirmek için bilgisayarınızı “Safe Mode with Command Prompt ta yeniden başlatın. (Bu yöntemin bu tür bütün virüslerde işe yaramaktadır.)

  • Regedit i çalıştırın.

  • WinLogon girdilerini araştırın ve explorer.exe yada blank olmayan dosyaları bulup explorer.exe ile değiştirin.

  • Bu dosyalarının kayıt bilgilerini bulun ve bu dosyalarla alakalı tüm dosyaları silin.

  • Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve kalan dosyalardan kurtulmak için Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus ile tarama yapın.

Otomatik Arestocrat virus kaldırımı

Sitemizde önerdiğimiz ürünlerle bağlantılı olabiliriz. Kullanım sözleşmemizde bu belirtilmektedir. Tavsiye ettiğimiz herhangi bir anti-casusyazılım yazılımını Arestocrat virus silmek için indirdiğinizde gizlilik politikamızı ve Kullanım sözleşmesi.
Şİmdi yapın!
İndir
Arestocrat virus için temizleyici Mutluluk
Garanti
İndir
Arestocrat virus için temizleyici Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. OS X ile uyumludur.
Not: Manuel yardım gerekli elle müdahele olmadan bir ya da bütün kaldırıcıların parazitten kurtulamadığı anlamına gelmekte, lütfen aşağıdaki kaldırım açıklamalarını okuyun
Arestocrat virus programını kaldırmak için Plumbytes Anti-Malware kullanımı tavsiye edilir.Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "Plumbytes Anti-Malware kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.
Arestocrat virus programını kaldırmak için Webroot SecureAnywhere AntiVirus kullanımı tavsiye edilir.Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "Webroot SecureAnywhere AntiVirus kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.
Diğer yazılım
Malwarebytes Anti Malware
Malwarebytes Anti Malware'in Arestocrat virus'yi temizlemektedi etkisini test ettik (2013-06-18)

Arestocrat virus el kaldırma:

Süreçleri öldür:
[random].exe

Dosyaları silin:
[random].exe
Kaynak: http://www.2-spyware.com/remove-arestocrat-virus.html