Antispyware programı virüsü kaldıramazsa ne yapılmalı?

Jake Doe - -

Her güvenlik uzmanı bilgisayarı zararlı programa karşı korumanın bilgisayardan zararlı program temizlemekten daha zor olduğunu bilmektedir. Bu yüzden birçok PC kullanıcısı virüslerin nasıl kaldırılacağını ya da Antispyware (korsan yazılım karşıtı programlar) virüsü kaldırmayınca ne yapılması gerektiğini sormaktadır. Eğer siz de bu konuda problem yaşıyorsanız sitemizde önerdiğimiz en iyi üç Antispyware programları hakkında bilgi almak için bu yazıyı okumaya devam edin. Daha da önemlisi SpyHunter, Stopzilla ve Malwarebytes Anti-malware programları da virüsü kaldıramazsa ne yapılması gerektiğini de söyleyeceğiz.

SpyHunter virüsü kaldırmayı başaramazsa:

SpyHunter virüsü sistemden kaldıramadıysa evrim geçiren bir virüsle karşı karşıyasınız demektir. Bu tür tehditler dosyalarını otomatikman yasal dosyalara çevirirler ya da programın veritabanına dahil edilmeyen dosyaları kullanırlar.

Ancak siz de SpyHunter’ı indirip virüsten kurtulamayan şansız kullanıcılardan biriyseniz yardım alabilirsiniz. Profesyonel uzmanların size yardımcı olabileceği ve bu programı sizin için kaldırabileceği özelliği kullanabilirsiniz. Buna “Spyware Destek Masası” diyoruz. Oldukça etkili bir sistemdir ve virüs temizleme yardımına ihtiyacınız varsa programı açtıktan sonra Spyware Destek Masası tabine gidip Destek Log’u yollayabilir ya da bildirim de bulunabilirsiniz:

STOPzilla virüsü kaldıramazsa:

STOPzilla’nın virüs temizleyemiyorsa büyük ihtimalle eski versiyonunu kullanıyorsunuz. Lütfen bilgisayarınızı taramadan önce güncel bir sürümünü aldığınızdan emin olun. Ayrıca programın resmi sayfası cihazın internet bağlantısını kesmeli ve tüm sistemde tarama yapmalısınız. Başarısız olmasının diğer bir nedeni de kaldırmak istediğiniz virüsün programın veritabanına eklenmemiş olmasıdır.

O zaman STOPzilla kayıtlı sürümü virüsü kaldırmıyorsa ne yapmalı? Şu desteklerden birini alabilirsiniz: Canlı Sohbet Desteği (resmi sayfaya göre Canlı Sohbet problemi bulmakta ve adım adım kaldırma rehberi yollamaktadır) Telefonla Teknik Destek ya da acil değilse mail atıp destek alabilirsiniz.

Malwarebytes Antimalware virüsü kaldıramadıysa:

Bilgisayarınızı Malwarebytes Antimalware ile taradıktan sonra çalışmıyorsa nedeni yukardakiler olabilir. Öncelikle Malwarebytes Antimalware programının güncel bir sürümünü kullanmalısınız.

Ancak Malwarebytes Antimalware müşterisiyseniz ve program düzgün çalışmıyorsa yardım alabilirsiniz. Destek Forumlarını ziyaret edebilir ve Sıkça Sorulan Sorulara bakabilir ya da Preimum Desek hizmetlerini kullanabilirsiniz. Yani üçüncü bir parti tarafından verilen telefon desteğini kullanabilirsiniz. Bu desteği kullanarak sorununuz için çözüm bulabilir ve durumun güvenli olduğundan emin olabilirsiniz.

Son olarak deneme sürümü virüs saptamayan bir programı satın almamalısınız. Boşuna para kaybedersiniz. Bu gibi durumlarda telefon desteği almalı ve virüsü temizlemelisiniz. Bu numarayı kullanabilirsiniz: +1 855 969 0796.

Kaynak: http://www.2-spyware.com/news/post1426.html

Yazılım
Dosyalar
Bizi Facebook'ta Beğenin